Nr. 10 - Oklahoma Highway 10
Flickr-gebruiker: Granger MeadorStartlocatie: Tahlequah, OK
Eindlocatie: Muskogee, OK
Lengte: 34 mijl
Beste seizoen om te rijden: Lente zomer
Bekijk dit station op Google Maps
Ideaal voor een ontspannen ochtend- of middagrit door weelderige bossen en steile rotswanden, deze route langs Highway 10 moet worden geproefd en niet gehaast. Zorg ervoor dat u stopt bij de Fort Gibson Historic Site, die eens een buitenpost van het leger was in het Indiase territorium en tot op de dag van vandaag 29 gebouwen bewaart. Eenmaal in Greenleaf State Park kunt u genieten van een van de vele wandelpaden of uw vaardigheden testen op de eigen 18-holesgolfbaan.
Nr. 9 - Nostalgische route 33
Flickr-gebruiker: George ThomasStartlocatie: Guthrie, OK
Eindlocatie: Perkins, OK
Lengte: 26 mijl
Beste seizoen om te rijden: Alle
Bekijk dit station op Google Maps
Reizigers die deze weg volgen, voelen zich misschien op tijd teruggebracht op deze route door het centrale grensland van de staat. Kijk in Guthrie zeker naar het Santa Fe Depot, dat in het begin van de 20e eeuw het hart van de stad vormde, of brandstof voor de reis in het Stable's Café met een Westers thema en moordende steaks. Eenmaal in Perkins tour je door het Oklahoma Territorial Plaza, een openluchtmuseum met verschillende gerestaureerde gebouwen, waaronder een schoolhuis uit de jaren 1800 en een blokhut uit 1901.
Nr. 8 - Oklahoma Highway 20
Flickr-gebruiker: Rex BrownStartlocatie: Claremore, OK
Eindlocatie: Spavinaw, OK
Lengte: 40 mijl
Beste seizoen om te rijden: Alle
Bekijk dit station op Google Maps
Deze kronkelende weg langs meren en over uitgestrekte open velden is boordevol ongewone tussenstops en dingen om te doen. Van het Will Rogers Memorial Museum in Claremore, ter ere van de inwoner uit Oklahoma met een grote verzameling memorabilia, om te leren hoe het kleine stadje Hoot Owl zijn naam kreeg door de lokale bevolking te kletsen, het is een rit die niet snel vergeten wordt. Voor meer traditioneel entertainment, druk op het turquoise water van Spavinaw Lake in Grand Lake State Park Oklahoma.
Nr. 7 - Route 8 State Parks
Flickr-gebruiker: Granger MeadorStartlocatie: Watonga, OK
Eindlocatie: Hinton, OK
Lengte: 31 mijl
Beste seizoen om te rijden: Alle
Bekijk dit station op Google Maps
Vol met interessante geologische kenmerken gemengd in de kliffen en canyons van de regio, deze rit heeft veel visuele aantrekkingskracht. Neem in Watonga de tijd om het Roman Nose State Park te verkennen, waar drie natuurlijke bronnen leven waarvan Indianen ooit dachten dat ze helende eigenschappen hadden. Tegen het einde van de reis ligt Red Rock Canyon State Park met een scala aan wandelpaden afgestemd op alle fitnessniveaus, van beginner tot expert.
Nr. 6 - Quartz Mountain State Park
Flickr-gebruiker: Granger MeadorStartlocatie: Altus, OK
Eindlocatie: Lone Wolf, OK
Lengte: 27 mijl
Beste seizoen om te rijden: Lente zomer
Bekijk dit station op Google Maps
Het middelpunt van deze route is de 2040 meter hoge Quartz Mountain, die eens 20.000 voet lang was voordat erosie zijn tol eiste en aan de westkant van het Wichita-gebergte ligt. Met een schat aan kwartsafzettingen glinstert de berg als de zon precies goed tegenkomt. Het kijkt uit over het meer van Althaus in het kleine stadje Lugert, waar bezoekers massaal zwemmen, vissen en genieten van boottochten.
Nr. 5 - Mountain Gateway Scenic Byway
Flickr-gebruiker: usacetulsaStartlocatie: Heavener, OK
Eindlocatie: Heavener, OK
Lengte: 11 mijl
Beste seizoen om te rijden: Alle
Bekijk dit station op Google Maps
Hoewel deze rit vrij kort is, is het niet te kort aan spectaculaire uitzichten op het Ouachita-gebergte terwijl het slingert samen met de Mountain Fork, Black Fork en Glover Rivers. In de lente is het gebied bedekt met wilde bloemen, die vrijwel iedereen's innerlijke fotograaf kan inspireren om op te duiken. Met hoogtes tot 2600 voet boven de zeespiegel zijn er verschillende gebieden om af te leggen en het landschap kilometerslang te bekijken.
Nr. 4 - Route 66
Flickr-gebruiker: iwishmynamewasmarshaStartlocatieMiami, oké
Eindlocatie: Erick, OK
Lengte: 337 mijl
Beste seizoen om te rijden: Alle
Bekijk dit station op Google Maps
Hoewel Route 66 niet intact is zoals het ooit was, ligt het gedeelte dat ooit in Oklahoma lag voornamelijk op Highway 44 en is het nog steeds vol met iconische charmes en attracties langs de weg. Liefhebbers van motorfietsen kunnen een rondleiding krijgen in het Route 66 Vintage Iron Motorcycle Museum in Miami, dat bekend staat om zijn verzameling memorabilia van Evel Knievel. Langs dit stuk over de staat, zijn er talloze kleine cafés met down-home cooking, en leer je meer over de geschiedenis van deze rit in het Oklahoma Route 66 Museum in Clinton.
Nr. 3 - Wichita Mountains
Flickr-gebruiker: Larry SmithStartlocatie: Elgin, OK
Eindlocatie: Lost Lake, OK
Lengte: 28 mijl
Beste seizoen om te rijden: Alle
Bekijk dit station op Google Maps
Deze route begint in het kleine stadje Elgin, bekend om de Fort Sill National Cemetery, en passeert een divers terrein voordat het wordt afgesloten bij Lost Lake in het Wichita Mountains Wildlife Refuge. Fotomogelijkheden in overvloed van grazige prairies, rotsachtige uitstulpingen, dwarshout en watergebieden. Hoewel er geen tekort is aan plaatsen om te stoppen en te genieten van het uitzicht of een parcours te nemen, moeten reizigers stoppen bij Prairie Dog Town in Turkey Creek om te kijken hoe de prairiehonden met zwarte staart zwommen alsof niemand toekeek.
Nr. 2 - Bergpas Scenic Byway
Flickr-gebruiker: Granger MeadorStartlocatie: Pagina, OK
Eindlocatie: Octavia, OK
Lengte: 28 mijl
Beste seizoen om te rijden: Herfst, lente, zomer
Bekijk dit station op Google Maps
Deze bergrit doorkruist bergtoppen en loopt door het 26.445 hectare grote kronkelende rotspad in het nationale recreatiegebied en is vooral mooi in de herfst met het wisselen van de bladeren. Stop bij het Kerr Arboretum om te genieten van het landschap of wandel een pad om een meer intieme verbinding met de natuur te smeden. Voor degenen die een beetje extra tijd willen doorbrengen om te genieten van de schoonheid van de regio, zijn er verschillende campings om de nacht door te brengen.
Nr. 1 - Talimena Scenic Drive
Flickr-gebruiker: Justin MeissenStartlocatie: Talihina, OK
Eindlocatie: Mena, AR
Lengte: 52 mijl
Beste seizoen om te rijden: Lente zomer
Bekijk dit station op Google Maps
Beginnend in Talihina en tegen het einde van de weg naar Arkansas, rijdt deze rit door het Ouachita-gebergte vol met mooie uitzichten en recreatieve mogelijkheden. De weg is vrij bochtig en er zijn geen mogelijkheden om tussendoor te tanken, dus voorbereiding is essentieel voordat je erop uit trekt, maar de moeite is het meer dan waard. De route loopt door een weelderige reeks evergreens en hardhout met veel uitkijkpunten op grote hoogte, en Horsethief Spring - vernoemd naar de outlaws die daar kampeerden - is een goede plek om te stoppen en routes te slaan of te genieten van een picknickspreuk.